İşaret Dili Tercümanı

Kamusal alanlardaki işlemlerinde kendini ifade etme konusunda olumsuzluklar yaşayan ve iletişim kurma konusunda problemleri olabilen işitme engelli bireyler için mahkeme, noter, okul veya hastane gibi pek çok kurumda faydalanabilen işaret dili tercümanı hizmetleri verilmektedir. Yaşanan iletişim zorluklarının ortadan kaldırılabilmesi ve eşitsizliklerin giderilmesi anlamında son derece büyük bir role sahip olan işaret dili tercümanı işitme veya konuşma engelli vatandaşların pek çok alanda ihtiyacı olabilmektedir.

İşaret Dili Tercümanı Nedir?

Konuşma veya işitme engelli bireylerin daha sağlıklı şekilde kendilerini ifade etmelerini sağlamak adına iş, sağlık, eğitim veya hukuki işlem gibi konularda iletişimine aracı olan işaret dili tercümanı pek çok alanda işaret dili ve beden dili arasında denge kurarak engelli bireylere büyük destek sağlamaktadır. Hukuki belgelerin hatasız düzenlenmesinin, iş planlarında iletişimin veya bir seminere katılımcı olarak dahil olabilme özgürlüğünün ne denli temel ve önemli ihtiyaç olabileceği düşünüldüğünde işaret dili tercümanı tarafından verilen hizmetlerin önemi de fark edilmektedir.

Engelli vatandaşların hukuki süreçlere dahil olabilmesi kadar, sağlık veya iş gibi yaşamlarımızdaki en temel alanlarında da kendilerini özgürce ifade edebilmeleri veya eğitim gibi temel haklardan faydalanabilmeleri, yine işaret dili tercümanı tarafından verilen hizmetlerle mümkün olmaktadır.

Yeminli İşaret Dili Tercümanı

Mesleğin gerektirdiği tüm etik ilkelere uyarmak gerçekleştirilmesi zorunlu olan işaret dili tercümanı hizmetleri, bu alanda verdiği hizmetlerle referansları ve deneyimi ispatlanan kurumlarca sağlanmalıdır. Özellikle yeminli tercümanlık hizmetleri gibi doküman türünün son derece önemli olduğu alanlarda işaret dili çevirileri yapanların ekstra özen göstermesi gerekmekte, bu çeviri kategorisine özgü kurallar ile işaret diline eş zamanlı hassasiyet göstermesi şart olmaktadır.

Türkçe kadar işaret diline de derin bilgi ve tecrübeyle yaklaşan çevirmenlerimiz, engelli bireylere noter yeminli tercümanlık hizmetleri kapsamında görevin gerektirdiği özen ve ilgiyi göstererek yardımcı olmaktadır. Böylece disiplinle empatiyi, titizlikle güler yüzlülüğü birleştiren Erden Tercüme uzmanlarının profesyonelliği, her geçen gün daha çok kişinin memnun olmasını sağlamaktadır.

Noter Yeminli İşaret Dili Tercümanı

Eğitim ve iş dünyası ile toplumsal faaliyetlere kazandırılması son derece önemli bir konu teşkil eden engelli bireyler için güvenilir işaret dili tercümanı bulmak endişe yaratan bir konuya dönüşebilmektedir. Öte yandan kendi içinde başlı başına zorlu bir prosedür sürecini gerektirebilen noter yeminli tercüme işlemleri büyük maliyetlerin yanı sıra karmaşık işlemleri ve uzun araştırmaları gerektirebilmekte, Erden Tercüme uzmanları ise tüm bu olası sorunları sizin yerinize tamamen ortadan kaldıracak hizmetler vermektedir.

Alışılagelen tercüme zorluklarından muaf ve en önemlisi de son derece uygun fiyatlar eşliğinde noter yeminli tercüme hizmetlerinden faydalanmanızı sağlayan profesyonel çevirmenlerimiz, işaret diline ve aynı zamanda yeminli tercüme belgelerine olan hakimiyetiyle sorunsuz şekilde tercümelerin yapılmasını sağlamakta, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi yakından anladığını yaptığı her tercüme işlemine yansıtmaktadır. Haliyle teklif veya bilgi almak için dilediğinizde ulaşabileceğiniz Erden Tercüme ile işaret dili artık bir engel olmaktan tamamen çıkmaktadır.

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın