Apostil Şerhi Onayı

5 Ekim 1961 tarihinde Lahey Anlaşması çerçevesinde belirlenen onay şartlarına sahip olan apostil tercüme belgelere uluslararası geçerlilik kazandırmak için şart olan bir hizmettir. Apostil onayı alınması başvuru yapılacak olan belge türü ve kuruma göre değişen süreçleri kapsamakta, apostil onayı hakkında tüm merak edilenler ise sizin için rehberimizde açıklanmaktadır.

Apostil Şerhi Nedir?

Bir ülkenin yetkili makamlarınca düzenlenen bir belgenin, bir diğer ülkede de tanınması için gerekli olan apostil onayı kısaca bir belgenin farklı ülkelerde geçerlilik kazanması işlemi anlamına gelebilmektedir. Lahey Anlaşması kapsamında taraf ülkelerin herhangi birinden alınan resmi belgelerin diğer ülkelerde de kabul görmesi amacıyla belirlenen bazı prosedürleri gerekli kılan apostil onayı öncesinde mevzu bahis belge yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmeli ve onaylanmalıdır. Bu belgeler uluslararası ticaretten yerleşim hakkı almaya kadar pek çok konuda karşımıza çıkmakta, haliyle resmi belge kullanılacak her türlü global iş için talep edilebilmektedir.

Apostil Tercüme Hizmetleri Nereden Alınır?

Türkiye’de apostil işlemlerinin nereye yaptırılacağı, onay alınacak belge türüne bağlı olarak değişmekte, bazı ülkeler için apostil tasdiki valilik makamına başvurmayı gerektirirken adli belgeler için ağır ceza mahkemeleri başkanlıklarına başvurulması gerekmektedir. Apostil onayı alınması adına ağır ceza mahkemesinin bulunmadığı yerlerde Adliye Encümeni veya Adalet Komisyonu Başkanlıklarına başvurulmaktadır.

Apostil şerhi alınmadan önce belgenin apostil tercüme işlemi için yeminli tercüman tarafından çevrilmesi, sonrasında yemin zaptının sağlandığı yerden yani noterden onay alınması gerekmektedir.

Tıpkı patent tercüme gibi pek çok uluslararası geçerli belge oluşturma hizmetinde olduğu gibi apostil uygulamalarında da en ideal hizmetleri vermekte olan Erden Tercüme işlemlere ilişkin tüm detaylarda size yardımcı olarak yorucu, zaman kaybettiren ve kafa karıştırıcı olabilecek her durumu sizin için son derece kolay, pratik ve hızlı kılmaktadır.

Apostil Uygulanan Belgeler Nelerdir?

Yargı mercileri ve memurlar tarafından düzenlenmiş olan tüm belgelerin farklı bir ülkede geçerli olması adına apostil şerhine tabi tutulması gerekmektedir. Ticaretle ve gümrük işlemleriyle ilgili belgeler, nüfus kayıt örnekleri, diplomalar, doğum ve ölüm evrakları veya konsolosluklarla ilişkili tüm belgeler bu onay sistemine dahil edilebilmektedir.

Apostil Ücreti 2021 Değerleri Ne Kadardır?

Apostil ücreti 2021 değerleri merak edilen güncel bir bilgi olmakla birlikte, işlemleri önümüzdeki senelere kadar uzayacak veya uzun dönem çalışmalar için onaydan yararlanacak olan kişiler içinse apostil ücreti 2021 değerleri merak konusu olmaktadır.

Apostil tercüme hizmetleri yanı sıra teknik tercüme gibi pek çok uzmanlık alanında da alanının liderlerinden biri olarak profesyonel hizmetlerini sürdüren Erden Tercüme ekibi profesyonellik çıtasını en üste çıkarmakta, ekibimiz erişim sağlamanız halinde apostil ücreti 2021 ve apostil ücreti 2021 gibi merak ettikleriniz konusunda yardımcı olmaya açıklardır. Belge tipine, döneme ve hizmet kapasitesine bağlı olarak değişkenlik gösteren bu fiyatların güncel karşılığını öğrenmek için bizlere ulaşabileceğiniz gibi tüm çeviri işlemlerinde de üstün kaliteyle hizmet almak için bize danışabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın