Simultane Çeviri

Dünya gelişen işletim olanakları ve ticari anlaşmalar sayesinde çok daha global bir yer olmaya başladı. Farklı ölçeklerde işletme sahipleri bireyler olarak dış pazarlara açılabiliyor. Bu alanda bireylerin önündeki tek engel dil desteği olmaktadır. Tüm kurum ve kuruluşların bu alanda ihtiyaçlarını karşılayabilecek Simultane çeviri hizmetleri ile eş zamanlı olarak çeviriler gerçekleştirilmektedir. Bu çeviri hizmetlerini geniş katılımcıların yer aldığı konferanslarda ve toplantılarda görmek mümkündür. Özel bir kabin içerisinde bulunan çevirmen kulaklığından toplantıyı takip eden tüm üyelere konuşmacının cümlelerini anında çevirmektedir. Bu şekilde talep edilen hizmetlerde bir çevirmen günlük en fazla 6 saat boyunca çeviri yapabilmektedir. Yazılı olarak düşünüldüğünde bu zaman dilimi içerisinde yapılan çeviriler günlük 60 sayfa çeviriye eşdeğer olmaktadır. Bu hizmetler genel olarak çok uluslu toplantılarda tercih ediliyor. Özellikle 1,5 saatten fazla sürebilecek bir toplantı olduğunda çevirmenler tek başlarına çalışmazlar. Bunun için ikinci bir tercümana ihtiyaç duyulacaktır.

Bu hizmetlerin yanında ardıl tercüme hizmetlerini de bu başlık altında incelemek doğrudur. Bu hizmetlerde ise katılımcılar herhangi bir ekipman kullanmıyor. Konuşmacının belirli bir süre konuşur. Bu konuşma esnasında notlar alan tercüman, ara ara toplu olarak konuşulanları diğer insanlara aktarır. Yine Simultane tercüme hizmetleri arasında incelenebilecek bir hizmet olarak ticari sözlü tercümanlıkta talep edilebilir. Resmi açılışlar, ticari sözleşmeler, basın toplantıları gibi etkinliklerde bu tarz sözlü tercüme hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Yeminli ve yasal sözlü tercümanlık hizmetleri olarak verilen bu hizmetlerde konuşmacıların sözleri birebir tercüme edilecektir. Ve bu şekilde aradaki iletişim sağlanacaktır. Bu alandaki tercümanlar talepte bulunulan kategoriye göre uzman çevirmenler olmaktadır. Bu şekilde herhangi bir mağduriyet yaşanmadan bu işlemler halledilmektedir.

Yabancı konuklarınızı karşıma ve refakat etmek için de Simultane çeviri hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. Özellikle iş görüşmesi için ülkenize gelen misafirlerinizin oteline götürülmesinde, gezintilere çıkarılmasında ve farklı her türlü iletişim kurabilmek adına sözlü olarak bu tarz tercüme hizmetleri sunulmaktadır. Bu sayede hangi ülkeden olursa olsun insanlarla anlaşmak yapacağınız ticarete engel olmayacaktır. Katılım sağladığınız uluslar arası konferanslarda bu şekilde tüm dünyanın söz hakkı olduğu platformlar kurabilir ve insanlığın geleceği adına tüm dünya olarak ortak kararlar alınabilir. Dil bilmemek ya da farklı ülkelerdeki insanlarla anlaşabilmek sağlanan çeviri hizmetleri ile artık sorun olmaktan çıkıyor. Noter tasdikli yeminli tercümanların sunduğu hizmetler sayesinde uluslar arası platformlarda resmi işlemler yapabilir ve kendi ülkenizde olduğu gibi hiçbir sorun çıkmadan tüm işlemlerinizi kolayca bitirebilirsiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi diller başta olmak üzere yaklaşık 30 adet yabancı dil üzerinden çeviri hizmetleri sağlayan firmamız uzman çevirmen kadrosu işle güvenilir ve hızlı hizmetler sunmaktadır. Bu sayede tüm ihtiyaçlarınıza anlık olarak cevaplar sunulmakta ve tüm talepleriniz sorunsuz olarak neticelendirilmektedir.

Call Now ButtonHemen Arayın