Estonca Tercüme

Türkiye’de sayılı tercümanlar tarafından çevirisi gerçekleştirilen dillerden birisi, Estoncadır. Finceye benzer bir yapısı olan Estonca tercüme hizmetleri, bu alanda tecrübeli çevirmenler tarafından sizlere sunulur. Müşteriler tarafından Tercüme Bürosuna yapılan başvurular, farklı özelliklerine göre değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda projeler için ideal özellik gösteren tercümanların çalışması sağlanır. Proje ve tercümanların eşleştirilmesinde, çevirisi yapılacak olan dil kadar, çevirisi yapılacak belgelerin içeriği de önemlidir. Kısacası, Estonca tercüme hizmetlerinden faydalandığınızda, Türkçe ve Estonca da uzmanlıkları bulunan herhangi bir çevirmenin projenize ataması gerçekleşmez. Bunun yerine belge içeriğine- medikal, hukuki, akademik, siyasi, finansal vs.- uygun tecrübeleri bulunan çevirmenlerin, projelerde çalışması sağlanır.

Estonca Çeviri Bürosu

Estonca tercüme hizmetlerinden en çok faydalanan bireyler arasında öğrenciler yer alır. Estonya, öğrencilerin akademik amaçlar ile sıklıkla ziyaret ettiği ülkeler arasındadır. Eğitim amaçları ile yapılan ziyaretler için gerekli olacak belgelerin çevirileri, tarafımızca gerçekleştirilir. Okul başvuruları, öğrenci belgeleri, diplomalar ve tez çevirileri, profesyonel tercümanlarımız tarafından tamamlanır. Estonya’daki eğitim kurumlarına yapılan başvurular için kullanılan belgelerin, çeşitli onay raporlarına sahip olması gerekir. Bu öğrenci belgelerine eklenen onay raporları, ülkedeki resmî kurumlarda geçerlilik kazanmasını sağlar.

Tercüme Bürosu kapsamında, eğitim amaçlı yapılan çevirilerde sunulan ek hizmetler bulunur. Bu ek hizmetler arasında en çok ihtiyaç duyulanlardan birisi, yeminli diploma çevirileridir. Yeminli tercümanlar tarafından tamamlanan diploma çevirileri, öğrencilerin Estonya’da yaptıkları başvuru benzeri işlemlerinde kullanılabilir.

Estonca Tercüme Bürosu

Pasaport çevirileri, Estonca tercüme hizmetlerine sıklıkla ihtiyaç duyulan alanlardan bir diğeridir. Pasaportların hem Estoncadan Türkçeye hem de Türkçeden Estoncaya çevirileri gerçekleştirilebilir. Ayrıca Estonca- İngilizce, İngilizce- Estonca, Fransızca- Estonca, Estonca- Fransızca, Almanca- Estonca ve Estonca- Almanca, şeklinde pasaport çevirileri de yapılabilir. Çevirisi yapılacak dile bağlı olarak, pasaport tercüme hizmetlerinde fiyat değişiklikleri görülebilir.

Estoncadan Türkçeye yapılan pasaport çevirilerinin geçerlilik kazanması için noter onayı alınması gerekir. Müşterilerin çeviri hizmetleri ve noter onayları ile ayrı ayrı uğraşmaması için bu süreç de Tercüme Bürosu kapsamında sağlanır. Noter onayı ücretlendirmesi, sayfa başına sabit değerler üzerinden hesaplanır. Pasaport çevirileri için noter onaylı Estonca tercüme ücretlendirmeleri hakkında daha fazla bilgiye, tarafımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Türkçe Estonca Çeviri

Estoncadan Türkçeye yapılan çevirilerde noter onayının sahip olduğu değere, Türkçeden Estoncaya yapılan çevirilerde apostil onayı sahiptir. Apostil onayı, resmî belgelerin Konsolosluk onayı almadan önce eklenmesi gereken bir belge onay sistemidir. Konsolosluk onayı ise, Estonya sınırları içerisinde bu belgeler yardımıyla gerçekleştirilecek işlemler için ihtiyaç duyulabilir. Genellikle ticari içerikleri bulunan belgelerin yasal geçerlilik kazanması için bu onayı alması gerekir.  Estonca tercüme hizmetlerinden faydalanırken apostil onayına ihtiyaç duyduğunuzu da belirterek belgelerinize eklenmesini sağlayabilirsiniz. Çeviri süreci tamamlandığında Konsolosluk onayını da alarak Estonca tercümelerini kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın