Dünyanın Öğrenmesi En Basit 5 Dili

Bir dilin kolay öğrenilebilmesi konuşma, gramer ve yazma bakımından kolay öğrenilir seviyede olmasına bağlıdır. Bu bağlamda öğrenmesi en kolay beş dilin ilk sırasını İngilizce alır. Konuşması ve yazması çok kolay, grameri kolay olan İngilizce, kaynak bulma bakımından da avantajlıdır.

Öğrenmesi kolay olan dillerin ikinci sırasında İspanyolca yer alır. İspanyolcanın konuşması ve grameri çok kolay, yazması kolay seviyededir. Çift sesli harflere sahip olan bu dile, uluslararası kariyer planları olan kişiler ilgi gösterir. Öğrenmesi kolay dillerin üçüncü sırasında konuşma ve grameri kolay, yazması orta seviye olan İtalyanca bulunur. İtalyancada kullanılan kelime sayısı azdır ve birçok kelime sesli harfle biter.

Dördüncü sırada yer alan İsveççe, konuşma, yazma ve gramer bakımından öğrenmesi kolay bir dildir. Beşinci sırada bulunan Fransızca ise konuşma ve gramer bakımından orta, yazması kolay sayılan bir dildir.

Geleceği En Parlak Olan Dil İspanyolca Mı?

Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre, İspanyolca dünya üzerinde 400 milyondan daha fazla kişinin ana dilidir. Bu sayı, dünya nüfusunun ortalama %6’sının İspanyolca konuştuğunu gösterir. Ana dili İspanyolca olan kişilerin sayısı, İngilizce olanlardan daha fazladır. Ayrıca Amerika’da İngilizceden sonra en çok konuşulan dil, İspanyolcadır.

Her geçen gün daha popüler olan İspanyolca, İngilizlerin en çok öğrenmeye özen gösterdikleri dillerin başında yer alır. İkinci bir dil bilmek kariyer planları yapanlar için önemlidir. Latin Amerika ülkeleri, yüksek alım gücü nedeni ile dikkat çeker. Bu ülkeler ile çalışmak isteyen kişiler, İspanyolcaya ilgi gösterir.

Günümüzde İngilizcenin yanı sıra ikinci dil olarak İspanyolca bilen kişiler iş dünyasında bilmeyenlere oranla daha avantajlıdır. İspanyolca, başta Amerika Birleşik Devletleri, Güney Amerika ve Avrupa’da geleceği en parlak olan dil olarak görülür. Bu nedenle yeni bir dil öğrenmek isteyenler için idealdir. Ülkemizde tercüme alanında İngilizce en fazla tercih edilen dildir. Toplantılarda simültane tercüme ihtiyacından akademik tercüme hizmetlerine kadar çok geniş bir alanda ihtiyaç olur.

İspanyolca Öğrenmek Kolay Mı?

İspanyolca, en fazla ülke tarafından resmi dil olarak kabul edilen ve kullanılan dildir. Amerika’da İngilizceden sonra en fazla konuşulan dildir. Bunun yanı sıra bölgelerarası ve uluslararası düzenlenen birçok organizasyonda yine resmi dil olarak kullanılır.

İspanyolca konuşmayı öğrenmek çok kolaydır. Çok kolay öğrenilebilen gramere sahip olduğu için yazması da oldukça kolaydır. İspanyolcada ch, ll ve rr şeklinde çift sesli harfler bulunur. Sesli harfleri a, e, i, o ve u olan İspanyolcayı Türklerin öğrenmesi oldukça kolaydır. Portekizce ile benzerlikler taşıyan İspanyolcanın kökeni Kastilya bölgesine dayanır.

İspanyolca da okunduğu gibi yazılan fonetik bir dildir. Bu nedenle telaffuzu oldukça kolay bir dildir. İspanyolcada Çince ve Japonca gibi tonlamalar çok fazla kullanılmaz. Hem konuşması hem de yazması kolay olan ve popülaritesi her geçen gün artan İspanyolcayı bir an önce öğrenmeye başlamak ve özellikle çocukların öğrenmesini sağlamak son derece faydalı olur.

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın